Participants

Team of 5 Men Block 2 Squad B

Lane pattern category:   Medium
Lane pattern:   Beijing

    Lane assignment  
Country   Team   Player   G1   G2   G3  
 ARU
  Aruba 1   Roos, Yannick
Thiel, Renald
Halabi, Elias
Dykhoff, Oswald
Odor, Jason
  23   19   11  
 BRA
  Brazil 1   O'Donnell Jr, John
Afonso, Luiz
Vieira, Marcio
Bachi, Rogerio
Suartz, Marcelo
  22   26   12  
 CUR
  Curacao 1   Rodriguez, Carlos
Broos, Giorgio
Rodrigues, Roland
Steen, Ramfis
Daou, Samir
  20   24   10  
 DOM
  Dominican Republic 1   Perez, Ricardo
Rodriguez, Allen
Checo, Simon
Javier, Willie
Sebelen, Rolando
  9   5   19  
 EST
  Estonia 1   Beekmann, Raul
Noormaa, Aare
Talisainen, Jaanek
Pentus, Jaare
Jaanimagi, Jaanus
  11   7   21  
 ISL
  Iceland 1   Ragnarsson, Jon Ingi
Sigurdsson, Skuli Freyr
Bjornsson, Gustaf Smari
Jonsson, Arnar David
Hardarson, Hafthor
  8   12   20  
 ITA
  Italy 1   Reviglio, Marco
Radi, Tommaso
Santu, Alessandro
Fiorentino, Antonino
Pongolini, Nicola
  5   23   15  
 KUW
  Kuwait 1   Alshatti, Yaqoub
Najem, Mohammad
Saleh, Ali
Aljadi, Ebrahaim
Alroomi, Aseel
  26   8   16  
 NOR
  Norway 1   Pedersen, Glenn Morten
Kulseng, Oyvin
Tjernes, Fredrik
Ek, Svein Ake
Torgersen, Tore
  25   21   13  
 PUR
  Puerto Rico 1   Simounet, Andro
Colon, Frankie
Diaz, Javier
Hernandez, Israel
Azcona, Cristian
  7   25   17  
 RUS
  Russia 1   Vasekin, Alexandr
Sverchkov, Vladimir
Sharov, Anton
Parshukov, Alexey
Okorokov, Maxim
  10   14   22  
 KSA
  Saudi Arabia 1   Yassir H Tarrad, Ammar
Ali N Albariqi, Adel
Tarik T Alkhalewi, Ziyad
Alshaikh Abudllah A, Hassan
Akbar Mohammed Ali H, Yousef
  24   6   14  
 ESP
  Spain 1   Tatil, Ferico
Garcia, Inigo
Jimenez, Raul
Orche, Ruben
Moreno, Javier
  21   17   9  
 WAL
  Wales 1   Footner, James
Wellsteed, Philip
Roberts, Gareth
Moore, Peter
Bruce, Robert
  6   10   18  
 
  Make Up 01   Polizzotto, Salvatore
Perez, Jean F
Magrassi Vertti, Marcelo
Hong, Haesol
Lau, Kwun Ho
  19   15   7  
 
  Make Up 02   Abdulaziz Y Aldolijan, Abdullah
Robert, Antonio
Cauley, Travis
Cheah, Ray Han
Fridegotto, Massimiliano
  12   16   24  
 
  Make Up 03   Schroeder, Timo
Mathiesen, Jens
Fang, Chih-Nan
Spil, Johnny
Semenov, Ivan
  13   9   23  
 
  Make Up 04   Macatula, John Paule
Kouki, Shota
Ratia, Jari
Liew, Alex
Langford, Jarrod
  18   22   8  
 
  Make Up 05   Gonzalez, Manuel
Ponganekkul, Kunakorn
Wan, William
Charry, Sebastian
Stampe, Mik
  17   13   5  
 
  Make Up 06   Pascual, Erwin
Feijo, Paulo
Jansson, Markus
Asgeirsson, Gunnar Thor
Suwayed, Adulrahman
  14   18   26  
 
  Make Up 07   Butturff, Jakob
Homola, Lukas
Oates, Chris
  15   11   25  
 
  Make Up 08     16   20   6  
 

 

Meriq