Participants

Team of 5 Men Block 1 Squad 2

Lane pattern category:   Medium
Lane pattern:   Beijing

    Lane assignment  
Country   Team   Player   G1   G2   G3  
 AUS
  Australia 1   Belmonte, Jason
Hayes, Adam
Warren, Ashley
Merchant, Lachlan
Cooley, Sam
  9   25   17  
 BRA
  Brazil 1   O'Donnell Jr, John
Afonso, Luiz
Vieira, Marcio
Bachi, Rogerio
Suartz, Marcelo
  16   22   8  
 COL
  Colombia 1   Otalora, Manuel
Rodriguez, Oscar
Mejia, Santiago
Gonzalez, Jaime
Gomez, Andres
  13   7   21  
 CZE
  Czech Republic 1   Talpa, Marek
Hindrak, Jiri
Macek, Jan
Chladek, Daniel
Lorenc, Jaroslav
  21   15   7  
 DEN
  Denmark 1   Agerbo, Jesper
Ostergaard-Poulsen, Dan
Stampe, Mik
Hansen, Carsten Warming
Larsen, Thomas
  14   20   6  
 DOM
  Dominican Republic 1   Javier, Willie
Gonzalez, Manuel
Perez, Ricardo
Checo, Simon
Sebelen, Rolando
  10   16   24  
 ENG
  England 1   Cairns, Adam
Rose, Sam
Devlin, Leon
Morgan, Hadley
Moor, Paul
  22   6   14  
 FIN
  Finland 1   Jahi, Joonas
Tonteri, Juhani
Palermaa, Osku
Salonen, Petteri
Oksanen, Niko
  7   23   15  
 ISL
  Iceland 1   Ragnarsson, Jon Ingi
Sigurdsson, Skuli Freyr
Asgeirsson, Gunnar Thor
Jonsson, Arnar David
Hardarson, Hafthor
  18   24   10  
 JPN
  Japan 1   Sasaki, Tomoyuki
Miyazawa, Takuya
Yoshida, Daisuke
Wada, Shogo
Asato, Shusaku
  6   12   20  
 KUW
  Kuwait 1   Alshatti, Yaqoub
Najem, Mohammad
Saleh, Ali
Suwayed, Adulrahman
Alroomi, Aseel
  19   13   5  
 MAS
  Malaysia 1   Ismail, Rafiq
Muaz, Ahmad
Ridhwan, Syafiq
Tan, Timmy
Liew, Alex
  8   14   22  
 PHI
  Philippines 1   Miranda, Raoul
Jumapao, Jo-Mar
Chua, Kenneth
Tan, Merwin
Cu, Kevin
  5   21   13  
 ESP
  Spain 1   Tatil, Ferico
Garcia, Inigo
Orche, Ruben
Pascual, Erwin
Moreno, Javier
  15   9   23  
 SWE
  Sweden 1   Larsen, Martin
Andersson, Pontus
Fransson, Daniel
Wetterberg, Mattias
Svensson, Jesper
  17   11   25  
 THA
  Thailand 1   Bolleby, Erik Kim
Buspanikonkul, Napatra
Manuwong, Surasak
Arromsaranon, Annop
Larp-Apharat, Yannaphon
  11   5   19  
 USA
  U.S.A. 1   Butturff, Jakob
Johnson, AJ
Barnes, Chris
Kent, Marshall
Jones, Tommy
  20   26   12  
 WAL
  Wales 1   Footner, James
Wan, William
Roberts, Gareth
Moore, Peter
Bruce, Robert
  12   18   26  
 
  Make Up 04   Macatula, John Paule
Kouki, Shota
Ratia, Jari
Ang, Adrian
Langford, Jarrod
  23   17   9  
 
  Make Up 05   Rodriguez, Allen
Ponganekkul, Kunakorn
Wellsteed, Philip
Charry, Sebastian
Mortensen, Jimmy Dan
  24   8   16  
 
  Make Up 06   Jimenez, Raul
Feijo, Paulo
Jansson, Markus
Bjornsson, Gustaf Smari
Aljadi, Ebrahaim
  25   19   11  
 
  Make Up 07   Via, Chris
Homola, Lukas
Oates, Chris
  26   10   18  
 

 

Meriq